YOMRA HÜRRİYET PARKI VE SOSYAL YAŞAM ALANI

Yomra Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Hürriyet Parkı Sosyal Yaşam Alanı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törende konuşan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, “Biz bu projeleri vaat ettiğimiz zaman bize ‘hayal satıyor’ diyenler oldu: Hayalleri gerçekleştirdik” dedi.

Yomra Hürriyet Parkı ve Sosyal Yaşam Alanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımı ile 4 Mayıs’ta kapılarını açtı. Açılış sonrası maNga ve Ceren Ece Öksüz Konserleri ile kutlama yapıldı.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Yomra’nın bir hayalini daha gerçeğe dönüştürmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Sahil dolgu alanının yıllardır halkın kullanımından uzak tutulduğunu ifade eden Bıyık, “Devletimiz tarafından deniz doldurularak kazanılan alan, demir korkululuklarla çevrilmiş, halkın bu alana girişi yasaklanmıştı. Burayı halkımıza geri kazandırmak için Yomralılar ile birlikte büyük bir mücadele verdik. Bundan ötürü söz konusu alanda ilçemize kazandırdığımız sosyal yaşam alanına ‘hürriyet’ ismi verdik’ dedi.

Hürriyet Parkı Sosyal Yaşam Alanı’nı 20 dönümün üzerinde bir alana kurduklarını kaydeden Bıyık, “Yomramızın sosyal alan eksikliğini giderecek olan Hürriyet Parkı’nda basketbol sahası, tenis sahası, çocuk parkı, spor aletleri sahası, kafeterya, 50 araçlık otopark ve Trabzonspor’umuzun 8’inci şampiyonluğuna ithafen bir de Trabzonspor anıtı bulunacak. Gezinti alanları ile donattığımız parkımıza 400’ün üzerinde ağaç diktik” diye konuştu.

Hürriyet Parkı’nın yapımında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan güçlü bir destek aldıklarını kaydeden Bıyık sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Hürriyet Parkı Sosyal Yaşam Alanı’nı belediye olarak tek başımıza inşa etmeye kalksak buna gücümüz yetmezdi. İBB Başkanımız Sayın İmamoğlu’nun kapısını çaldık. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Yapım maliyetinin yarısını karşıladılar. Diğer yarısını da biz karşıladık. Sayın İmamoğlu’nun güçlü desteği ile Hürriyet Parkı’nı ilçemize kazandırdık.