BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU PROJESİ

Tekkeköy Belediyesi tarafından yürütülen en önemli projelerden biri olan Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Projesi’nin Ağustos sonunda tamamlanacak. Tekkeköy merkezinden başlayıp petrol ofisi dolum tesislerine kadar uzanan 7,5 kilometrelik TCDD’ye ait atıl hattın bisiklet ve yürüyüş yolu olarak kullanılması çalışmalarına geçtiğimiz yıl Mayıs ayında başlanmıştı.

Belediye Başkanı Hasan Togar, projeye ilişkin açıklamasında; “Bölgemize, şehrimize ve ilçemize farklı bir yaşam alanı kazandırma yolunda Şabanoğlu, Kerimbey, Cumhuriyet, Kurtuluş ve Kirazlık gibi önemli beş mahallemiz, bir organize ile üç sanayimizin içerisinden geçen bölgede ilk ve tek olan farklı bir konseptle projelendirdiğimiz 7,5 kilometrelik bisiklet ve yürüyüş yoluyla yeşil yol projemizde devam eden çalışmaları yerinde inceledik. Şehrimizde yapılacak olan TEKNOFEST’e kadar projemizin ayrıntılarını tamamlayarak bölgede ilk ve tek olan bu güzel spor ve yaşam alanını tüm donanımları ve çevresindeki düzenlemeleriyle şehrimize kazandırmış olacağız.

Devlet Demir Yollarına ait atıl durumdaki kullanılmayan Demir yolu hattını bisiklet ve yürüyüş yolları yaparak yılın 365 günü yediden yetmişe herkesin kullanacağı muhteşem bir konuma dönüştürüyoruz. 7,5 km uzunluğunda 130.000 metre karelik bir alan üzerinde olan Karadeniz’in en uzun bisiklet yolu, spor ve yürüyüş alanlarının oluşturulacağı ve binlerce insanımızın dışında iki büyük sanayimiz ile üç küçük sanayimiz ve buradaki işlerinde çalışanların bisikletleriyle gidebilecekleri, sağlıklı bir yaşam için yine ilçemizde ve şehrimizde yaşayan binlerce insanımızın spor ve yürüyüş yolu olarak kullanabilecekleri örnek projeyi şehrimize ve ilçemize kazandırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” ifadelerine yer verdi.