BELEDİYE

ANA KATEGORİ

PROJE KATEGORİ

BUCAK TURBA YÜRÜYÜŞ YOLU PROJESİ

Bucak Belediyesi tarafından Gazi Caddesinde hayata geçirilen Turba Yürüyüş Yolu projesinin yapımım çalışmaları devam ediyor. Yürüyüş yoluna spor ve ileri yaş egzersiz aletleri yerleştirildi.

Turba Yürüyüş Yolu Projesi hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Emrullah Ünal “İlçemiz Yeni Mahalle, Fatih Mahallesi, Çamlıca Mahallesi sınırlarından geçen Gazi Caddesi, Çubuk içi Deresi kenarına planladığımız Turba Yürüyüş yolu projemizi planlı bir şekilde hayata geçiriyoruz. Öncelikle Gazi Caddemizin Öğretmenevi civarından başlayarak Antalya –Burdur Karayolu istikametine doğru 1750 metre uzunluğunda yürüyüş yolu, asfalt şantiyesi civarından Bucak şehir merkezi istikametine doğru da 1750 metrelik bisiklet yolu oluşturduk. Çubuk içi deresini çift taraflı olarak da yeşillendirme, çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışması yaptık. Şimdi de Burdur’da bir ilk olarak beşli yeni nesil spor aletleri ve beşli ileri yaş egzersiz aletlerini belirli aralıklarla ileri yaş bireylerin yaş ve hareket kabiliyetlerine cevap verebilmek için yerleştirdik. Yürüyüş ve Bisiklet yolunda yürüyüş ve spor yapan vatandaşlarımızın dinlenebilmeleri için de kendi marangozhanemizde kendi personellerimiz tarafından yapılan pergolelerin montajına başladık. Bir tane pergolemizi Teknik Hizmetler Birimlerimizin bulunduğu kademe binamız civarına yerleştirdik.  Planlamamıza göre periyodik aralıklarla 4 tane daha pergole yerleştireceğiz. Kısa zamanda projemizi tam anlamıyla hayata geçirmek için Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar. Halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

İLERİ YAŞ EGZERSİZ ALETLERİ YERLEŞTİRİLİYOR

Aktif yaşlanmanın önündeki en büyük tehdit hareketsizliktir. İlerleyen yaş, hareketsizlik ile birleştiğinde ileri yaş bireylerde hareket yeteneğinin azalmasına, denge kayıplarına, kemik erimesine, beyin, kalp ve çeşitli kas hastalıklarının erken meydana gelmesine neden olur. Bucak Belediyesi, bu nedenle yaşlı nüfusa yönelik olarak zigzag denge barı, parmak yürütme, hafıza panosu; dolambaçlı yol gibi egzersiz aletlerini Turba Yürüyüş Yolu’na yerleştiriyor; sağlıklı yaşama katkı sağlıyor.