BELEDİYE

ANA KATEGORİ

PROJE KATEGORİ

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“TERCAN BELEDİYESİ CANLI HAYVAN PAZARI” için yorum yapan ilk kişi siz olun

TERCAN BELEDİYESİ CANLI HAYVAN PAZARI

Tercan Belediyesi tarafından hazırlanan projenin bedeli: 1.784.489,51 TL.

Yaklaşık 5000 m2 üzerine kurulan canlı hayvan pazaryeri; 48×36.05 metre boyutlarında çelik yapıya haiz tek katlı padok yapımı, 18,60×8 taban alanına sahip, içerisinde wc, kafeterya, Veteriner odası ve zabıta odası bulunan 1 katlı sosyal tesis yapım çalışması gerçekleştirilmiştir.

Genel Amaçlar

Büyükbaş hayvancılığının yoğun olarak yapıldığı İlçemizde, ciddi hayvan hastalıklarını yayan ve ülke ekonomisine zarar veren hayvan girişini ve kontrolsüz satışların engellenmesi ve gerçek değerinde hayvan alım-satımı için alıcı ile satıcının bir araya getirilmesini sağlayan

İzlenebilir ve sürdürülebilir sistemde hayvanların kayıt altına alınmasına katkı sağlamak.

Özel Amaçlar

Tercan İlçesinde hayvan hareketinin kayıt altına alınması, kontrolsüz satışların önlenmesi amacıyla, hayvancılık alanında faaliyet gösteren Veteriner Hekim, Muhtar, çiftçi, ilgili

Kurum ve işletmecilerin “Hayvan Hareketi Kontrolü”, “Salon Satış Sistemi”, “Gıda Güvenliği ve İyi Hijyen Uygulamaları” konusunda eğitilmesi ile bilinç düzeylerinin arttırılmasına katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Projenin Hedef Grupları

Tercan da hayvancılık alanında faaliyet gösteren ve hayvan pazarına hayvanlarının alim-satımı için getiren 2603 kişi üretici ve tüccar bu projede hedef grup olarak belirlenmiştir. Tercan ilçesinde hayvan hareketi kontrolünde rol oynayan 10 Veteriner Hekim ve tüm muhtarlara “Hayvan Sevkiyatı ve Hayvan Hareketleri Kontrolü” eğitiminin verilmesi için hedef grup belirlenmiştir. Tercan da hayvancılık alanında faaliyet gösteren 2603 Üretici-Tüccarın ailesi en az 10412 kişi Hayvanlarını Tercan üstünden getiren diğer kişiler/şirketler Haftada hayvanlarını getiren 200 kişi civarında olup, Senede 9600 Kişi/Şirket.