BELEDİYE

ANA KATEGORİ

PROJE KATEGORİ

SOSYAL BELEDİYECİLİK UYGULAMALARI

Adıyaman Besni Belediyesi, ilçe halkının yaşamını kolaylaştırmakla kalmayan ilçeyi ve halkını sahiplenici, koruyucu işlere imza atmaya devam ediyor. Sosyal Belediyecilik anlayışının gereği imkanlarını seferber eden Besni Belediyesi ve Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre’nin bu özverili ve öncü çalışmaları Besni halkınca da büyük destek ve beğeni topluyor.

DESTEK KART PROJESİ

Destek kart projesi ile ile 1.200 aileye nakdi yardım yaptıklarını belirten Başkan Emre, sosyal belediyecilik projelerinden biri olan “Destek Kart” projesi ile ilçe kriterlerine uygun olarak belirledikleri toplam 1.200 ihtiyaç sahibi ailemize nakdi destekte bulunuyor. Yardımlar her ay dönüşümlü olarak 400 ihtiyaç sahibi aileye ulaştırılıyor.

ULAŞIM DESTEK KART PROJESİ

Şehir içi minibüs hatlarının çalışmadığı bölgelerde Belediye Araçlar vatandaşlarımızın evlerine, öğrencilerin ise okullarına gidebilmesi için ücretsiz olarak taşıma yapmaktadır.

besniburs.com İLE EĞİME KATKI PROJESİ

Geleceğin teminatı gençlerimizin eğitimlerine kaynak oluşturmak ve daha fazla gencimizin burs olanaklarından kolayca yararlanmasını sağlamak amacı ve burs vermek isteyen kişi ve kuruluşları tek platform üzerinde toplayan bu proje Türkiye’ye örnek olacak nitelikte. Aynı zamanda öğrencilere de kendilerini tanıtabilme ve ifade edebilme imkânını sunan besniburs.com sitesi yayında. Burs vermek isteyen herkes bu site üzerinden kendi belirledikleri kriterlere göre öğrenci seçme imkânına sahip. Üstelik Besni Belediyesi burs verenlere ücretsiz reklam yayın hakkı sunarak teşvik de sağlıyor.