KAPALI PAZAR YERİ VE KATLI OTOPARK PROJESİ

Hem Kapalı Pazar Yeri hem Katlı Otopark olarak hizmet vermesi planlanan proje sayesinde Beyşehir kent yaşamının büyük ölçüde rahatlayacağına, kentin nefes alacağına dikkat çeken Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, katlı otoparkın binden fazla aracı barındırabilecek kapasiteye sahip olduğunu kaydetti.

Başkan Bayındır, “İlçemizde her Salı günü kurulan semt pazarımızı bu yıl içinde daha modern ve kullanışlı hale getireceğiz. 5 katlı olarak planladığımız pazar yerinin ilk katında pazarcılarımız günlük satışlarını yaz kış yapabilecek. Ayrıca rampalı iniş çıkışları olan modern bir otopark sistemi ile şehrimizin trafik yoğunluğunun nefes almasına katkı sağlamış olacağız. Çarşı esnafımızı bu otoparka yönlendirip şehir içinde alışveriş yapan vatandaşlarımızın rahat etmelerini sağlayacağız. Projenin tüm detaylarını ileri ki zamanlarda paylaşarak sizlere bilgi vereceğim. Bu yıl şehrimizin ana arterlerinde asfalt çalışmalarının ardından ise kaldırımlar, engelli rampaları gibi önemli düzenlemeleri hemşerilerimizin hizmetine kazandırmış olacağız.” ifadelerine yer verdi.

“2023’TE ŞEHRİMİZDE OTOPARK SORUNU KALMAYACAK”

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, ilçede yaşanan otopark sorununu ele alarak 2023 yılını tarih verdi.

Beyşehir’de planlamalar doğrultusunda emin adımlarla hareket eden Başkanımız Bayındır, 2023 yılını tarih vererek otopark sorununu ortadan kaldıracaklarını söyledi.

Başkanımız Bayındır konuşmasında, “Anıt alanı bölgesine yapılması planlanan kapalı otopark projesinin inşaatına inşallah 2023’te başlayacağız. Rampalı olarak projesi yapılacak olan yeraltı otoparkında vatandaşlarımız araçlarını güvenli bir şekilde park ederek çarşı merkezindeki işlerini rahatça yapacaklar. İş Bankasının önünü trafiğe kapatacağız ve yeraltı otoparkını aşağıya yapacağız. Bu alana 350’ye yakın araç sığdığını hesaplıyoruz. Yeni proje ile 2 bin 700 araçlık yeraltı otoparkı ve yerüstü otoparkını çözüp Beyşehir’de otopark yok mu diye konuşmaların önüne geçmiş olacağız. El birlik, hep beraber onun sevincini mutluluğunu yaşayacağız.” şeklinde konuştu.