BELEDİYE

ANA KATEGORİ

PROJE KATEGORİ

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“TEMİZ BODRUM PROJESİ” için yorum yapan ilk kişi siz olun

TEMİZ BODRUM PROJESİ

Bodrum Belediyesi olarak vatandaşlarımızın temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamasını sağlamayı başta gelen görevimiz olarak görmekteyiz.  Bu amacımızı gerçekleştirmek için halkımızın ihtiyaçlarını göz önünde tutan yerel projelerin hem planlayıcısı hem de uygulayıcısı olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. İlçemiz çapında Temiz Bodrum Projesi adı altında halkımızın hizmetine sunduğumuz yeniliklerle, temizlik ve çevre koruma faaliyetlerimizi; hem daha başarılı hem de daha verimli hale getirmeyi amaçlamaktayız. Bu proje kapsamında teknolojik altyapımızı geliştirerek; bir yandan hizmet kalitemizi yükseltip bir yandan da yaptığımız hizmetlerin vatandaşımıza yansıyan maliyetlerinin azaltılması sağlamak çalışmalarımızın esasını oluşturmaktadır.

Temiz Bodrum Projesi kapsamında;

Radyo Frekans ile Tanımlama Sistemi, Türkiye’de ilk olarak Bodrum Belediyesi tarafından kullanılmakta olup, bu sistem ile ilçemiz sınırları içinde bulunan konteynırların takipleri yapılabilmektedir.  Ayrıca aynı proje kapsamında oluşturulan araç takip ve sensörlü konteynır sistemleri ile hem zamandan hem de yakıttan tasarruf edilmektedir.

Yine proje kapsamında devreye alınan Akıllı Atık Toplama Sistemi ile her bir konteynırın biriktirme kapasitesi yükseltilmiştir. Ayrıca konteynırlarda bulunan sensörler vasıtasıyla doluluk oranları tespit edilebilmektedir. Bu tespitler sayesinde temizlik araçlarının ihtiyaç olan bölgelere yönlendirilebilmesi sağlanmaktadır. Bunun sonucunda araç ve yakıt tasarrufu sağlandığı gibi iş gücü de daha verimli değerlendirilebilmektedir.

Temizlik faaliyetlerinin sürdürülmesi ve çevre sorunlarının çözülmesinde teknolojik çözümleri merkeze alan belediyemiz bu kapsamda sahada görev yapan araçlarımızın takibi konusunda da gerekli teknolojik altyapı yatırımlarını yaparak, gerekli sistemleri aktif olarak kullanmaktadır. Bu amaçla oluşturulan sistem odası ile konteynır takibi yapılabildiği gibi Arvento sisteminin kullanılması ile de saha araçlarının faaliyetlerini takip edilebilmektedir.

Vatandaşlarımızın taleplerini ön plana koyarak hazırladığımız Temiz Bodrum Projemiz in 1. etabı 12.10.2020 tarihinde sona ermiş olup, ortaya konulan hedeflere ulaşılmış ve bütün uygulamalarımız aktif hale getirilmiştir. Projenin 2. Etabında ise optimizasyon ve vatandaşın kullanımına açma hedefleri doğrultusunda çalışmalarımız devam etmektedir.